Tieto tipy na pranie určite skúste!

Pokiaľ chcete mať bielizeň nádherne voňavú, máme pre vás pár tipov. Pranie je síce bežná rutina, ale možno nie vždy si uvedomíme všetky dôležité súčasti tohto procesu. O triedení bielizne nemusíme vôbec hovoriť, už každý vie, že roztriediť tkaniny podľa farby či kvality materiálu pri praní prospieva ich dlhej životnosti a farebnosti. Pre rôzne druhy tkanín sa totiž môže odporúčať iná teplota prania. Pre bielu bielizeň, kde sa predpokladá, že nečistoty budú omnoho viac viditeľné, je lepšie zvoliť skôr horúcu vodu v pracom programe na 60 °C a pri farebných veciach zase vlažnú vodu na 30 °C. Pokiaľ však štítok od výrobcu nehovorí niečo iné.

parfém lavender 1

Dávkovanie pracieho prostriedku

Niekedy človek pri praní robí pár chýb. Jednou z nich je príliš veľké množstvo pracieho prášku, ktorý na jeden prací cyklus použijete. Možno totiž stačí na objem znečistenia a tvrdosť vody aj menšie množstvo a nielen, že tým ušetríte financie, ušetríte aj prírodu. Okrem toho môže prací prostriedok ostávať na tkaninách vo väčších množstvách. Vyskúšať môžete aj ekologické pracie prostriedky, ktoré efektívne šetria prírodu, pretože sú biologicky odbúrateľné. K praniu samozrejme patrí aj pekná vôňa a hebkosť látky, ktorú zvyčajne zaobstaráva aviváž. Dnes už však namiesto nej môžete použiť olejové parfémy na pranie.

parfém blu 1

Parfémy do prania

Práve olejový parfém do prania má viaceré výhody, preto sa stal veľmi obľúbeným. Nejedna žena či domácnosť ich začala používať namiesto aviváže. Kvalitná vôňa do práčky prináša totiž dlhotrvajúcu sviežosť, ktorá vydrží dlhšie než len jedno nosenie. Navyše výber parfémov a ich vôní je celkom bohatý, preto si každý môže nájsť ten, ktorý mu sadne najviac. Okrem toho môžete využiť aj benefit použitia na všetky tkaniny a aj do sušičky. Postupné uvoľňovanie vonných mikrokapsulí dodá látke vôňu po mnoho dní.

Back To Top