Dôležitosť igelitových obálok

Potrebujete odoslať list? Pracujete v administratívnej budove, kde sa príjma pošta, ale aj posiela? Ako najlepšie zabaliť list, či iné dokumenty, aby sa vám počas prepravy nepoškodili? Väčšina ľudí balí listy do klasických papierových obálok. Papierové obálky sú veľmi lacné a niekedy postačujú na to, aby list prišiel v poriadku k prijímateľovi. Papierové obálky sa dajú zakúpiť v rôznych formátoch, veľkostiach alebo aj farebných odtieňoch. Niektoré obálky majú aj rôzne motívy, napríklad k narodeninám, k meninám, k Vianociam alebo aj k Novému roku. Nájdete rôzne papierové obálky, kde môžete zabaliť hocičo aj k sviatku.

obálky

Papierové obálky majú aj svoje nevýhody. Keďže sú vyrobené z papiera, ktorý je veľmi savý, veľmi rýchlo môžu navlhnúť. Tým sa váš list príliš znehodnotí. Aj vám sa už stalo, že vám poštárka doniesla úplne premočenú listovú zásielku? Poštárky za to rozhodne nemôžu. Musia doporučený list jednoducho doručiť v hocijakom počasí. Práca poštárok je veľmi náročná. Nezávidím im, že musia byť vonku a roznášať listy a zásielky, aj keď je zlé počasie, kedy prší, fúka vietor alebo je zima.

práca s listami

Poštárkam by ste veľmi uľahčili ich prácu tým, že by ste svoj list zabalili do igelitovej obálky. Igelitové obálky sú vyrobené z veľmi odolného materiálu, ktorý zabráni, aby váš list navlhol alebo sa znehodnotil. Igelit je odolný proti vode, čo znamená, že vaša zásielka ostane suchá, keď sa dostane k prijímateľovi. Na tom vám predsa veľmi záleží. Igelitové obálky sú drahšie ako klasické http://www.mkg.cz/ papierové. No sú aj omnoho kvalitnejšie. Aj na igelitovú obálku viete napísať meno a adresu odosielateľa, ale aj meno a adresu prijímateľa. Píše sa to do takého priesvitného tenkého obalu, ktorý sa naliepa na igelitovú obálku. Nemôže sa stať, že by sa tieto osobné údaje odosielateľa alebo prijímateľa dostali do nesprávnych rúk alebo by odpadli počas prepravy. Sú vybavené poriadne silným lepidlom.

Igelitové obálky sú veľmi praktickým a dosť obľúbeným prostriedkom pri posielaní listov. Používa ich čoraz viac ľudí a títo ľudia kvalitu igelitových obálok len potvrdzujú.

Back To Top